Жорий йилнинг 4-5 июнь кунлари Тошкент шаҳрида «Ёшлар келажак бунёдкори» шиори остида «Уюшмаган ёшлар билан ишлаш тизими самарадорлигини ошириш: муаммо ва истиқболлар» мавзусида II халқаро илмий-амалий конференция бўлиб ўтди.
Мазкур конференцияда СМТИ етакчи илмий ходими А.Нажимов «Уюшмаган ёшлар бандлигини таъминлашда жахон тажрибаси» мавзусида маъруза қилди. Тадбир якунларига кўра А.Нажимов «Энг яхши илмий тезис» йўналишида 1-даражали диплом билан тақдирланди.
Тадбирда мамлакатимизнинг турли вазирлик, идора ва ташкилотлар мутахассислари, ёш олимлар, шунингдек, Россия, Туркия, Германия ҳамда қатор халқаро ташкилотлардан вакиллар иштирок этди.
Франция Ташқи Ишлар Вазирлиги ходими билан учрашув
Ўзбекистон Републикаси Президенти ҳузуридаги Стратегик ва минтақалараро тадқиқотлар институтида Франция Ташқи Ишлар Варлиги ходими Диан Софй Треву билан учрашув булиб ўтди. 2017—2021-йилларда Ўзбекистонни ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича Ҳаракатлар стратегиясини амалга ошириш...

Ведущий научный сотрудник ИСМИ принял участие в международной научно-практической конференции
4-5 июня нынешнего года в Ташкенте под девизом «Молодежь — созидатель будущего» состоялась II-я международная научно-практическая конференция на тему «Повышение эффективности системы работы с неорганизованной молодежью: проблемы и перспективы».
В мероприятии выступил ведущий научный сотрудник ИСМИ А.Нажимов с докладом на тему «Мировой опыт в обеспечении занятости неорганизованной молодежи» и был удостоен диплома I-й степени в номинации «Самый лучший научный тезис».
На конференции участвовали специалисты разных министерств, ведомств, организаций и учреждений, молодые ученые, а также представители России, Турции, Германии и ряда международных организаций.