Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлиги ҳузуридаги Халқаро муносабатлар ахборот-таҳлил маркази раҳбари лавозимида фаолият юритган Элдор Тоҳирович Арипов Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Стратегик ва минтақалараро тадқиқотлар институти директори лавозимига тайинланди.
Институт директорининг биринчи ўринбосари сифатида, аввал Ташқи ишлар вазирлиги қошидаги Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университетининг ўқув ишлари бўйича проректори вазифасида ишлаган, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси сенатининг аъзоси Раҳманкулов Мир-Акбар Ҳожиакбарович тайинланди.
Шунингдек, институт директорининг ўринбосарлари сифатида Нуруллаева Шафоат Файзуллаевна ҳамда Валиев Санжар Алимхоновичлар ҳам тайинландилар.

О назначении нового руководства ИСМИ
На должность директора Института стратегических и межрегиональных исследований при Президенте Республики Узбекистан назначен Арипов Элдор Тахирович, занимавший до назначения пост руководителя Информационно-аналитического центра международных отношений при Министерстве иностранных дел Узбекистана.
Первым заместителем директора Института стал профессор, член Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Рахманкулов Мир-Акбар Хаджи-Акбарович, работавший ранее проректором по научной работе Университета мировой экономики и дипломатии при Министерстве иностранных дел.
Заместителями директора Института вновь назначена Нуруллаева Шафоат Файзуллаевна, а также Валиев Санжар Алимхонович.