Покистонлик экспертлар: Афғонистонда тинчлик жараёни бошланиши ва бу борада Ўзбекистоннинг иштироки муҳим
Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Стратегик ва минтақалараро тадқиқотлар институти Покистоннинг Евросиё аср институти билан биргаликда...
“Ўзбекистон билан ҳамкорлик қилишнинг истиқболли эканини кўрмоқдамиз" – Уильям Томпсон
Иқтисодий ҳамкорлик ва тараққиёт ташкилотининг (ИҲТТ) Евроосиё бўлими раҳбари Уильям Томпсон ҳозирги даврда Ўзбекистон иқтисодиётининг ривожланиши ва мамлакатда бизнес юритиш учун яратилган қулай шарт-шароитлар ҳақида муносабат билдирди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти томонидан коронавирус инфекцияси тарқалишининг оқибатларига қарши самарали кураш бўйича илгари сурилган аниқ таклифларни юқори баҳолаймиз
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг шу йил 10 апрель куни видеоанжуман тарзида ўтказилган Туркий тилли давлатлар ҳамкорлик кенгашининг навбатдаги ташқари саммитидаги иштироки ва унда билдирган аниқ таклифлари хориж ОАВда қизғин кутиб олинди.
Бригит Ветцель: Шавкат Мирзиёев минтақавий ва халқаро долзарб масалаларни яхши ҳис этади
Президентимиз Шавкат Мирзиёевнинг Бишкекда ўтган ШҲТга аъзо давлатлар раҳбарлари кенгаши ва Душанбеда ташкил этилган Осиёда ҳамкорлик ва ишонч чоралари бўйича кенгаш саммитларидаги нутқи халқаро экспертлар, ижтимоий-сиёсий, илмий-академик доиралар ва ОАВ вакилларида катта қизиқиш уйғотмоқда.
Германия сиёсий ва илмий доиралари ГФР президентининг Ўзбекистонга ташрифи ҳақида қандай фикрда?
Kun.uz мухбири Ўзбекистоннинг Германиядаги элчихонасидан олинган маълумотлар асосида Германия сиёсий ва илмий доираларининг Франк-Вальтер Штайнмайернинг юртимизга ташрифига доир фикрлари билан бўлишди.
Кристин ЛАГАРД: “Халқаро валюта жамғармаси Ўзбекистондаги ислоҳотларни қўллаб-қувватлашга тайёр”
Халқаро валюта жамғармаси бошқарувчи директори Кристин Лагард давлатимиз раҳбари билан учрашувдан сўнг ЎзА мухбирига интервью берди.
СМТИда Германия халқаро муносабатлар институтининг Шарқий Европа ва Евроосиё бўйича етакчи мутахассиси (SWAG) Себастиан Шик ва Рим геосиёсий тадқиқотлар институти (IsAG) Евроосиё дастури тадқиқотчиси Фабрисси Виелмини иштирокида, Ўзбекистон ва Европа Иттифоқи ҳамкорлигининг истиқболлари бўйича давра суҳбати бўлиб ўтди.