Bu yil 460 kilometr ichimlik suvi, 1 ming 147 kilometr elektr uzatish tarmoqlari qurilishi va ta’mirlanishi qayd etildi.
Ta’lim, tibbiyot sohalarida ham xayrli ishlar ko‘p. Bu yil 30 ta maktab ta’mirlanadi. Matematika, kimyo-biologiya, informatika va axborot texnologiyalariga ixtisoslashgan 13 ta maktab faoliyati tashkil etiladi.
4 ta oilaviy poliklinika va 9 ta oilaviy shifokorlik punkti tashkil etish bo‘yicha topshiriq berildi. Viloyatda 1 million 500 ming aholini tibbiy ko‘rikdan o‘tkazish, jumladan, 300 mingdan ortiq ayollarni mammografik va ultratovush tekshiruvlaridan o‘tkazish muhimligi ta’kidlandi.
Murakkab operatsiyalarga muhtoj, ehtiyojmand aholiga yordam berish bo‘yicha viloyatda maxsus jamg‘arma tashkil etish tashabbusi bildirildi.
Yoshlar va ayollar muammolarini tizimli hal qilish, ularni kasbga o‘rgatish va ish bilan ta’minlash masalalariga ham to‘xtalib o‘tildi.
Yig‘ilishda Bosh vazir o‘rinbosarlari, vazirlar, hokim va sektor rahbarlari hisobot berdi. Shahar va tuman studiyalaridagi aholi bilan ochiq muloqot bo‘ldi.
Andijon shahrida viloyat va tumanlar hokimlari, davlat idoralari rahbarlari, mahalliy kengash deputatlari, jamoatchilik faollari ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tmoqda.
18.06.2021Keyingisi
Davlatimiz rahbari yig‘ilishdan so‘ng Andijon shahridagi bunyodkorlik ishlari va yangi loyiha taqdimoti bilan tanishdi.

В области ведется широкомасштабная созидательная работа. Так, возводятся 271 многоэтажный дом и 2,5 тысячи индивидуальных домов под ипотеку. Планируется выделять субсидии на приобретение 2 710 квартир.
В нынешнем году будут построены и отремонтированы 460 километров сетей питьевого водоснабжения и 1 147 километров линий электропередачи.
Большие планы предстоит реализовать в сферах образования и здравоохранения. В этом году отремонтируют 30 школ и откроют 13 специализированных школ с углубленным изучением математики, химии и биологии, информатики и информационных технологий.
Поручено организовать 4 семейных поликлиники и 9 семейных врачебных пунктов. Подчеркнута важность медицинского обследования 1,5 миллиона жителей, в том числе маммографии и ультразвукового обследования более 300 тысяч женщин.
Выдвинута инициатива о создании в регионе специального фонда помощи населению, нуждающемуся в сложных операциях.
Также затронуты вопросы системного решения проблем молодежи и женщин, их профессиональной подготовки и трудоустройства.
На совещании выступили с отчетом заместители Премьер-министра, министры, хокимы и руководители секторов. Состоялся открытый диалог с гражданами, подключившимися из городских и районных студий.
После совещания глава государства ознакомился с проводимой в Андижане созидательной работой и презентацией нового проекта.