Uchrashuvda mamlakatimiz korxonalarining Rossiyadagi eng yirik bank institutlaridan biri bilan o‘zaro manfaatli investitsiyaviy va moliyaviy hamkorligini rivojlantirish masalalari ko‘rib chiqildi.
Forum doirasida Navoiy kon-metallurgiya kombinatining loyihalari uchun 1 milliard dollarlik kredit liniyasini ajratish to‘g‘risidagi birinchi bitim imzolangani mamnuniyat bilan qayd etildi.
Bundan tashqari, industriallashtirish va infratuzilmani modernizatsiya qilish loyihalarini amalga oshirish va moliyalashtirishni kengaytirishdagi mavjud imkoniyatlar ko‘rsatib o‘tildi.
Amaliy hamkorlikni ilgari surish bo‘yicha qo‘shma “yo‘l xaritasi”ni tayyorlash yuzasidan kelishuvga erishildi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 30-sentabr kuni Toshkent iqtisodiy forumi doirasida mamlakatimizda bo‘lib turgan Jahon banki vitse-prezidenti Anna Berde boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi.
02.10.2021Keyingisi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Xitoy Xalq Respublikasi Raisi Si Szinpinga milliy bayram - XXR tashkil topgan kun munosabati bilan.

На встрече были рассмотрены вопросы развития взаимовыгодного инвестиционного и финансового сотрудничества отечественных предприятий с одним из крупнейших банковских институтов России.
С удовлетворением отмечено подписание в рамках форума первого Соглашения о выделении кредитной линии для проектов Навоийского горно-металлургического комбината на сумму 1 миллиард долларов.
Кроме того, подчеркнуты возможности расширения партнёрства в реализации и финансировании проектов индустриализации и модернизации инфраструктуры.
Достигнута договоренность о подготовке совместной «Дорожной карты» по продвижению практического сотрудничества.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 30 сентября принял делегацию Всемирного банка во главе с вице-президентом Анной Бьерде, находящуюся в нашей стране в рамках программы Ташкентского экономического форума.
02.10.2021Следующее
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев направил поздравление Председателю Китайской Народной Республики Си Цзиньпину в связи с национальным праздником – Днем образования КНР.