Davlatimiz rahbari Ostona shahrida “Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi” formatidagi majlisda ishtirok etib, nutq so‘zladi. Mintaqamiz mamlakatlari va YEI o‘rtasidagi ko‘p qirrali hamkorlikni yanada kengaytirish yuzasidan muhim taklif va tashabbuslarni ilgari surdi.
Sammit doirasida Qozog‘iston Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev bilan uchrashuv ham o‘tkazildi.
Ostona xalqaro aeroportida Prezidentimizni Qozog‘iston Bosh vazirining o‘rinbosari - tashqi ishlar vaziri Muxtor Tleuberdi kuzatib qo‘ydi.
Davlatimiz rahbari Toshkentga qaytib keldi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev “Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi” sammiti doirasida Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev bilan uchrashdi.

Глава нашего государства принял участие и выступил на заседании в формате "Центральная Азия - Европейский Союз", выдвинул важные предложения и инициативы по дальнейшему расширению многопланового сотрудничества между странами нашего региона и ЕС.
На полях саммита состоялась встреча с Президентом Казахстана Касым-Жомартом Токаевым.
В международном аэропорту Астаны Президента нашей страны проводил заместитель Премьер-министра - министр иностранных дел Казахстана Мухтар Тлеуберды.
Глава государства вернулся в Ташкент.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев в рамках участия в саммите «Центральная Азия – Европейский Союз» встретился с Президентом Республики Казахстан Касым-Жомартом Токаевым.