Xalqaro valyuta jamg’armasi Direktorlar kengashi O’zbekiston Respublikasiga 375 mln AQSh dollari ekvivalentidagi imtiyozli kredit mablag’lari ajratilishini ma’qulladi
Mazkur mablag’lar O’zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Inqirozga qarshi kurash jamg’armasiga koronavirus pandemiyasi va global inqirozning salbiy ta’sirini yumshatish choralarini moliyashtirish uchun yo’naltiriladi.
O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI TASHQI ISHLAR VAZIRLIGINING PRESS-RELIZI
O‘zbekiston Afg‘onistonning siyosiy yetakchilari tomonidan inklyuziv hukumat va Milliy yarashuv bo‘yicha Oliy kengashni tashkil etish to‘g‘risidagi kelishuvga erishilganini qo‘llab-quvvatlaydi.
SHHTGA A’ZO DAVLATLAR TIV RAHBARLARINING UCHRASHUVI
2020-yil 13-may kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Shanxay hamkorlik tashkilotiga a’zo davlatlar Tashqi ishlar vazirlari kengashining videokonferensiya formatidagi navbatdan tashqari majlisida ishtirok etdi.
SHHT TIV RAHBARLARINING BO‘LAJAK UCHRASHUVI TO‘G‘RISIDA
2020-yil 13-may kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Shanxay hamkorlik tashkilotiga a’zo davlatlar tashqi ishlar vazirlarining videokonferensiya shaklidagi uchrashvida ishtirok etadi.
O‘zbekiston Prezidenti va XXR Raisi telefon orqali muloqot qildilar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 7-may kuni Xitoy Xalq Respublikasi Raisi Si Szinpin bilan telefon orqali muloqot qildi. Har doimgidek samimiy va do‘stona ruhda o‘tgan suhbatda O‘zbekiston va XXR yetakchilari ikki tomonlama hamkorlikka doir va xalqaro ahamiyatga molik dolzarb masalalarni ko‘rib chiqdilar.