Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 1 июнь куни Тошкент вилоятининг Ангрен шаҳрига ташриф буюрди.
Давлат раҳбарининг аввалги ташрифи чоғида белгилаб берилган вазифалар асосида Ангренда улкан бунёдкорлик ишлари амалга оширилди. “Ўзбекистон темир йўллари” акциядорлик жамияти томонидан Ангрен темир йўл вокзали барпо этилди.
Ангрен транспорт коммуникациялари жиҳатидан муҳим стратегик ҳудуд. Тошкентни водий билан боғловчи темир йўл қурилганидан кейин унинг аҳамияти янада ортди. Лекин вокзал йўқлиги боис йўловчилар узоқ станцияларга боришга мажбур бўларди. Янги вокзал шаҳар аҳолиси ва туристлар учун катта қулайлик яратади.
Вокзалда бир вақтнинг ўзида 100 йўловчига хизмат кўрсатиш имконияти мавжуд. Кутиш зали, она ва бола хонаси, тиббий пункт, овқатланиш ва савдо шахобчаларида барча шароит яратилган.
Президентимиз вокзалда йўловчи ва хизматчилар учун яратилган қулайликларни кўздан кечирди.
Шу ерда Тошкент вилоятида туризм, энергетика, кимё, металлургия соҳаларидаги истиқболли лойиҳалар тақдимоти ўтказилди.
Президентимиз «Чорвоқ» эркин туристик зонасида халқаро дам олиш масканлари, Белдирсой, Чимён ва Нанай ҳудудларида Франция компаниялари консорциуми иштирокида тоғ-чанғи курорти барпо этиш лойиҳаларига алоҳида аҳамият қаратди.
Президент Шавкат Мирзиёев Ангрен шаҳридаги 2-сонли ички ишлар бўлимини бориб кўрди. Бўлим учун янги бино барпо этилди. Тезкор навбатчилик қисми ва хизмат хоналари замонавий технологиялар билан жиҳозланди. Профилактика, тергов, жиноят-қидирув бўлинмалари, паспорт хизмати, психолог фаолияти йўлга қўйилди.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 1 июня посетил город Ангрен.
В соответствии с задачами, определенными главой государства в ходе предыдущей поездки, здесь осуществлена огромная созидательная работа. Акционерным обществом "Узбекистон темир йуллари" возведен городской железнодорожный вокзал.
Ангрен - стратегически важный транспортный узел. Его значимость еще более возросла после строительства железнодорожного вокзала, который сблизит Ташкент и Ферганскую долину. Новый вокзал создаст большие удобства для жителей города и туристов.
Вокзал способен обслуживать одновременно 100 пассажиров. Созданы современные условия в зале ожидания, комнате матери и ребенка, медпункте, точках торговли и общего питания.
Президент ознакомился с удобствами, созданными в вокзале для пассажиров и работников.
Здесь же прошла презентация перспективных проектов по туризму, энергетике, химической и металлургической промышленности, которые планируется реализовать в Ташкентской области.
Особое внимание Президент уделил крупным проектам по организации курортов международного уровня в свободной туристической зоне «Чарвак», а также созданию горнолыжного курорта с участием консорциума французских компаний на территории Бельдерсая, Чимгана и Наная.
Президент Шавкат Мирзиёев посетил отдел внутренних дел №2 города Ангрена. Отдел получил новое здание. Оперативная дежурная часть и служебные кабинеты оснащены современными технологиями. Действуют отделы профилактики, следствия, уголовного розыска, паспортная и психологические службы.