Президент Шавкат Мирзиёев Ангрен шаҳридаги 2-сонли ички ишлар бўлимини бориб кўрди.
Бўлим учун янги бино барпо этилди. Тезкор навбатчилик қисми ва хизмат хоналари замонавий технологиялар билан жиҳозланди. Профилактика, тергов, жиноят-қидирув бўлинмалари, паспорт хизмати, психолог фаолияти йўлга қўйилди.
Давлатимиз раҳбарининг жорий йил 29 майдаги қарорига мувофиқ Тошкент вилоятида ҳуқуқбузарликлар профилактикаси ва жиноятчиликка қарши курашиш соҳасида ички ишлар органлари куч ва воситаларини бошқаришнинг сифат жиҳатдан янги тизими жорий этилмоқда. Ушбу эксперимент доирасида вилоят, туман ва шаҳар даражасидаги тузилмаларни мақбуллаштириб, 86 фоиз ходимларни қуйи бўғинга тушириш белгиланган. Ангрен шаҳрида ҳам бу борадаги ишлар бошлаб юборилган.
- Жиноятчилик жиловланса, халқимиз хотиржам, давлатдан рози бўлади. Бунинг учун ҳамма ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари янада жипс ишлаши, аҳолига яқин бўлиши керак. Шунда ҳуқуқбузарликларнинг олди олиниб, жиноятга ўрин қолмайди, - деди Президент.
Ички ишлар, Миллий гвардия, прокуратура, суд ва бошқа органлар ҳамкорлигини кучайтириш, бўлинмаларнинг тезкорлигини ошириш ва максимал даражадаги ҳаракатчанлигини таъминлаш бўйича кўрсатмалар берилди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 1 июнь куни Тошкент вилоятининг Ангрен шаҳрига ташриф буюрди. Давлат раҳбарининг аввалги ташрифи чоғида белгилаб берилган вазифалар асосида Ангренда улкан бунёдкорлик ишлари амалга оширилди.

Президент Шавкат Мирзиёев посетил отдел внутренних дел №2 города Ангрена.
Отдел получил новое здание. Оперативная дежурная часть и служебные кабинеты оснащены современными технологиями. Действуют отделы профилактики, следствия, уголовного розыска, паспортная и психологические службы.
Согласно постановлению Президента от 29 мая текущего года в Ташкентской области внедряется качественно новая система управления силами и средствами органов внутренних дел в сфере профилактики правонарушений и борьбы с преступностью. Планируется, что в рамках эксперимента будет оптимизирована структура подразделений областного, районного и городского уровня, 86 процентов сотрудников будут переведены на более низкий уровень.
- Когда преступность обуздана, наш народ живет спокойно и доволен государством. Для этого все правоохранительные органы должны работать еще сплоченнее, быть ближе к людям. Только так правонарушения будут предупреждены и преступлениям не будет места, - сказал Президент.
Даны указания по усилению взаимодействия органов внутренних дел, прокуратуры, Национальной гвардии, суда и других структур, повышению оперативности реагирования и обеспечению максимальной мобильности подразделений.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 1 июня посетил город Ангрен. В соответствии с задачами, определенными главой государства в ходе предыдущей поездки, здесь осуществлена огромная созидательная работа. Акционерным обществом "Узбекистон темир йуллари" возведен городской железнодорожный вокзал.
01.06.2019Следующее
Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с условиями, созданными в новом здании Центра государственных услуг города Ахангарана.