Бугунги кунда Оҳангарон шаҳрида 37 мингдан ортиқ аҳоли яшайди. Марказда жисмоний ва юридик шахсларга 100 дан зиёд хизматлар кўрсатилмоқда.
Барча соҳалар ривожлангани сари халқимизнинг давлат хизматларига эҳтиёжи ва талаби ортиб бормоқда. Хусусан, 2018 йил давомида марказ томонидан жами 7 мингдан зиёд хизматлар кўрсатилган бўлса, жорий йилнинг биринчи чорагида бу кўрсаткич 6 мингдан ортди.
Мижозларга қулайлик яратиш мақсадида бинода болалар майдончаси, тиббиёт хонаси, кутубхона, ошхона, инвесторлар учун махсус хоналар ҳамда бепул Wi-Fi ташкил этилган.
Давлатимиз раҳбарининг 2019 йил 14 майдаги “Тадбиркорлик фаолиятини қўллаб-қувватлаш ва ҳимоя қилиш тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги фармонига асосан ушбу марказда Бош вазир қабулхонаси ташкил этилди.
Президентимиз аҳоли кўп мурожаат қилаётган масалаларни ўрганиб, шунга тааллуқли шароитларни яхшилаш, талаб этиладиган ҳужжатларни камайтириб бориш зарурлигини таъкидлади. Давлат хизматлари маркази тизимидан фойдаланган ҳолда маҳалла идораларида ҳам ҳужжатлар билан ишлашни такомиллаштириш юзасидан тавсиялар берилди.
Президент Шавкат Мирзиёев Ангрен шаҳридаги 2-сонли ички ишлар бўлимини бориб кўрди. Бўлим учун янги бино барпо этилди. Тезкор навбатчилик қисми ва хизмат хоналари замонавий технологиялар билан жиҳозланди. Профилактика, тергов, жиноят-қидирув бўлинмалари, паспорт хизмати, психолог фаолияти йўлга қўйилди.

Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с условиями, созданными в новом здании Центра государственных услуг города Ахангарана.
В Ахангаране проживают более 37 тысяч человек. Центр оказывает физическим и юридическим лицам более 100 видов услуг.
Спрос на услуги центра все более усиливается. Так, если в 2018 году центр предоставил более 7 тысяч услуг, то в одном только первом квартале текущего года этот показатель превысил 6 тысяч.
Для удобства посетителей в новом здании организованы детская площадка, медицинский кабинет, библиотека, столовая, специальные кабинеты для инвесторов и зона бесплатного Wi-Fi.
Согласно Указу Президента "О мерах по коренному совершенствованию системы поддержки и защиты предпринимательской деятельности" от 14 мая 2019 года в центре открылась приемная Премьер-министра.
Президент указал на необходимость оперативного реагирования на проблемы, наиболее часто поднимаемые в обращениях граждан, постепенного сокращения числа документов, которые требуются для получения услуг. Даны рекомендации по совершенствованию работы с документами в махаллинских сходах с использованием возможностей центров госуслуг.
Президент Шавкат Мирзиёев посетил отдел внутренних дел №2 города Ангрена. Отдел получил новое здание. Оперативная дежурная часть и служебные кабинеты оснащены современными технологиями. Действуют отделы профилактики, следствия, уголовного розыска, паспортная и психологические службы.