Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 7 апрель куни Россия Федерацияси Федерал Мажлиси Федерация Кенгаши Раиси Валентина Матвиенко билан ўтказган телефон орқали мулоқотда фаол парламентлараро алмашинувларни давом эттириш ва олий даражадаги келишувларни амалга оширишда иштирок этишнинг аҳамияти қайд этилди.
Суҳбат аввалида давлатимиз раҳбари Валентина Матвиенкони таваллуд куни билан самимий қутлаб, унга мустаҳкам соғлик ва бахт-саодат тилади.
Икки мамлакат парламентлари ўртасидаги, шу жумладан халқаро ва минтақавий ташкилотлар доирасидаги сермаҳсул ҳамкорлик жадаллашиб бораётгани, Ўзбекистон-Россия дўстлик ва кенг кўламли стратегик шериклик муносабатларини янада мустаҳкамлашга хизмат қилаётгани мамнуният билан таъкидланди.
Президент Нукусдаги маҳаллада меҳмон бўлди
Президент Шавкат Мирзиёев 30 март куни Нукус шаҳридаги Алтин жағис маҳалласида бўлиб, аҳоли ҳаёти билан яқиндан танишди.

Президент Узбекистана отметил плодотворное межпарламентское сотрудничество с Россией
Важность продолжения активных межпарламентских обменов и участия в практической реализации договоренностей на высшем уровне была подчеркнута в ходе телефонного разговора Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Председателем Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентиной Матвиенко, состоявшегося 7 апреля этого года.
В начале беседы глава нашего государства тепло поздравил Валентину Матвиенко с днем ее рождения, искренне пожелав крепкого здоровья и благополучия.
С удовлетворением отмечено набирающее обороты плодотворное сотрудничество между парламентами двух стран, в том числе в рамках международных и региональных организаций, способствующее дальнейшему укреплению узбекско-российских отношений дружбы и всеобъемлющего стратегического партнерства.