Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Ҳиндистон Республикаси Бош вазири Нарендра Модининг таклифига биноан 4 июль куни Шанхай ҳамкорлик ташкилотига аъзо давлатлар раҳбарларининг видеоанжуман шаклида ўтадиган навбатдаги мажлисида иштирок этади.
Саммит кун тартибига мувофиқ, ШҲТ доирасидаги кўп қиррали ҳамкорликни янада мустаҳкамлаш, ташкилот фаолиятини кенгайтириш ва такомиллаштиришнинг долзарб масалалари кўриб чиқилади.
Учрашув якунида ШҲТ давлатлари раҳбарлари томонидан иқтисодий ҳамкорлик, рақамли трансформация, минтақавий хавфсизликни таъминлаш, маданий-гуманитар соҳа ва бошқа устувор йўналишлар бўйича бир қатор қарорлар қабул қилиниши кутилмоқда.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Ҳиндистон Республикаси Бош вазири Нарендра Модининг таклифига биноан 4 июль куни ШҲТга аъзо давлатлар раҳбарлари кенгашининг видеоанжуман шаклидаги навбатдаги мажлисида иштирок этди.

Президент Узбекистана примет участие в саммите ШОС
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Премьер-министра Республики Индия Нарендры Моди 4 июля примет участие в очередном заседании Совета глав государств Шанхайской организации сотрудничества, которое пройдет в формате видеоконференции.
В соответствии с повесткой дня саммита будут рассмотрены актуальные вопросы дальнейшего углубления многопланового сотрудничества в рамках ШОС, расширения и совершенствования деятельности Организации.
Предусматривается, что по итогам встречи главы государств ШОС примут ряд решений в области экономического взаимодействия, цифровой трансформации, обеспечения региональной безопасности, а также в культурно-гуманитарной сфере и других приоритетных направлениях.