Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Раиси Танзила Нарбаева БМТ Тараққиёт дастурининг Ўзбекистондаги доимий вакили Матильда Димовски билан учрашди.
Учрашувда БМТ Тараққиёт дастурининг Ўзбекистондаги фаолияти доирасида ўзаро ҳамкорлик қилиш масалалари муҳокама қилинди. Томонлар ҳамкорликни янада ривожлантириш аниқ соҳалари ва йўналишларини ҳам белгилаб олдилар.
Бундан ташқари, 2020 йил мобайнида ишлаб чиқиладиган ва амалга ошириладиган қўшма лойиҳаларнинг асосий йўналишлари ҳақида келишувга эришилди.
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Раиси Танзила Нарбаева Ю Ю раҳбарлигидаги Аҳолишунослик соҳасидаги БМТ жамғармасининг (ЮНФПА) Ўзбекистон Республикасидаги ваколатхонаси делегацияси билан учрашди.

Председатель Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Танзила Нарбаева встретилась с постоянным представителем ПРООН в Узбекистане Матильдой Димовской.
В ходе встречи обсуждались вопросы взаимодействия в рамках деятельности ПРООН в Узбекистане. Стороны также определили конкретные сферы и направления дальнейшего развития сотрудничества.
Кроме того, достигнута договоренность об основных направлениях совместных проектов, которые будут разработаны и реализованы в течение 2020 года.
Председатель Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Танзила Нарбаева встретилась с делегацией представительства Фонда ООН в области народонаселения (ЮНФПА) в Республике Узбекистан во главе с ее руководителем Ю Ю.