25-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkata Mirziyoyev Qirg‘iz Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov bilan telefon orqali muloqot qildi.
Qirg‘iziston yetakchisi mamlakatimizda Prezident saylovi muvaffaqiyatli o‘tkazilgani va unda ishonchli g‘alabaga erishilgani bilan davlatimiz rahbarini chin dildan tabrikladi. Birodar o‘zbek xalqiga tinchlik-osoyishtalik, farovonlik va taraqqiyot tilaklari izhor etildi.
Prezidentlar savdo-iqtisodiy, transport-kommunikatsiya va gumanitar hamkorlikdagi qo‘shma loyihalarning borishini muhokama qildilar.
Mintaqa kun tartibidagi masalalar ham ko‘rib chiqildi.
25-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon telefon orqali muloqot qildilar.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 25-oktabr kuni Belarus Respublikasi Prezidenti Aleksandr Lukashenko bilan telefon orqali muloqot qildi.

25 октября состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёева с Президентом Кыргызской Республики Садыром Жапаровым.
Лидер Кыргызстана искренне поздравил Главу Узбекистана с успешным проведением и уверенной победой на президентских выборах в стране. Выражены пожелания мира, благополучия и прогресса братскому узбекскому народу.
Президенты обсудили ход реализации совместных проектов сотрудничества в торгово-экономической, инвестиционной, транспортно-коммуникационной и гуманитарной сферах.
Были рассмотрены также вопросы региональной повестки.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 25 октября провел телефонный разговор с Президентом Республики Беларусь Александром Лукашенко.