Ўзбекистон Республикаси Президенти Бирлашган Араб Амирликлари Бош вазири билан шерикликнинг стратегик йўналишларини муҳокама қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 2 декабрь куни Бирлашган Араб Амирликларининг Бош вазири ўринбосари – Президент ишлари бўйича вазири Шайх Мансур бин Зоид Ол Наҳаён билан телефон орқали мулоқот қилди.
Ўзбекистон етакчиси Амирликлар томонини миллий байрам – мамлакат ташкил топганининг 50 йиллиги билан самимий қутлаб, дўст БАА халқига фаровонлик ва равнақ тилакларини изҳор этди.
Кенг кўламли Ўзбекистон-БАА ҳамкорлигининг стратегик йўналишларини ривожлантириш масалалари кўриб чиқилди.
Қўшма инновацион лойиҳалар ва молиявий-техник кўмак дастурларини амалга ошириш масаласига алоҳида эътибор қаратилиб, бунда Дубайдаги EXPO бутунжаҳон кўргазмасида ҳам ўзининг ёрқин ифодасини топган мамлакатларимиз салоҳиятини ҳисобга олиш лозимлиги қайд этилди.
Истиқболли лойиҳаларнинг янги портфелини шакллантириш учун яқин фурсатда ҳукуматлар делегацияларининг икки томонлама учрашувларини ўтказишга келишиб олинди.

Лидер Узбекистана тепло поздравил эмиратскую сторону с национальным праздником – 50-летием со дня основания государства, искренне пожелав благополучия и процветания дружественному народу Эмиратов.
Были рассмотрены вопросы развития стратегических направлений узбекско-эмиратского полномасштабного сотрудничества.
Особое внимание было уделено реализации совместных инновационных проектов и программ финансово-технического содействия, в том числе с учетом потенциала двух стран, ярко продемонстрированного на площадке Всемирной выставки EXPO в Дубае.
Достигнута договоренность о проведении двусторонних встреч правительственных делегаций в ближайшие сроки для формирования нового портфеля перспективных проектов.
Президент Республики Узбекистан поздравил руководство и народ Объединенных Арабских Эмиратов с 50-летием основания государства
2 декабря состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Наследным принцем Абу-Даби, заместителем Верховного главнокомандующего Вооруженными силами Объединенных Арабских Эмиратов шейхом Мухаммедом бин Заидом Аль Нахайяном.
02.12.2021Следующее
Населению и строительным организациям будут предоставлены новые возможности
Под председательством Президента Шавката Мирзиёева 2 декабря состоялось видеоселекторное совещание по вопросам развития промышленности строительных материалов и жилищного обеспечения населения.