Germaniyaning Fridrix Ebert Fondi delegatsiyasi bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
SMTIning yangi rahbariyatini tayinlash to'g'risida
Koreya Respublikasi ekspertlari bilan uchrashuv
O’zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida Koreyaning Xalqaro iqtisodiy siyosat instituti (KIEP) tadqiqotchilari Chorong Kim va Min Sung Kim bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Buyuk Britaniya diplomatlari bilan uchrashuv
O’zbekiston Republikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida Britaniyaning Moskvadagi va Toshkentdagi elchihona vakillari K. Strazers va Ch. Lever bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
SMTIga Gonkong savdoni rivojlantirish kengashi delegasiyasi tashrif buyurdi
Joriy yilning 5 mart kuni Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida Gonkong savdoni rivojlantirish kengashining Iqtisodiy tadqiqotlar Departamenti direktori Kvan Ka Ming boshchiligidagi delegasiyasi bilan uchrashuv bo`lib o`tdi.
Koreya ekspertlari bilan uchrashuv haqida
O’zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida Koreya Respublikasining Xalqaro aloqalar va milliy xavfsizlik institutining (IFANS) tadqiqotchilari Li Hyo Sun va Yu Inn Kyun bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Xitoylik ekspert bilan uchrashuv haqida
O’zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida Xitoy ijtimoiy fanlar akademiyasi huzuridagi Rossiya, Sharqiy Evropa va Markaziy Osiyo Instituti (IREECAS) direktori Sun Juanji bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Xitoy zamonaviy xalqaro munosabatlar instituti mutaxassislari bilan uchrashuv bo’lib o’tdi
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti, Xitoy Xalq Respublikasi siyosiy maslahat kengashi a'zosi va Xitoy zamonaviy xalqaro munosabatlar instituti prezidenti maslahatchisi Ji Jiyani bilan uchrashuv o'tkazdi.
Germaniya delegatsiyasi bilan uchrashuv
O’zbekiston Respublikasi Prezidenti xuzuridagi Strategik va Mintaqalararo Tadqiqotlar Institutida Germaniyaning Federal xavfsizlik siyosati akademiyasi vitse-prezidenti Wolfgang Rudishhauser boshchiligidagi Germaniya delegatsiyasi bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Isroillik mutaxassis bilan uchrashuv haqida
Shu yilning 20 fevral kuni SMTIda Hayfa shahrining Xalqaro maslahatlashuv markazi direkori Vadi Abdunassar bilan uchrashuv bo’lib o’tdi.