9-may – Xotira va qadrlash kuni
SMTIda Jazoir elchisi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Shu yilning 28 martida SMTI direktori Eldor Aripov Jazoirning O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi etib tayinlangan Bumediyen Gennad bilan uchrashdi
O‘zbekiston va Jazoir ekspertlari muloqot o‘tkazdi
O‘zbekiston-Jazoir munosabatini rivojlantirish, ikki davlat tahliliy markazlari o‘rtasida amaliy hamkorlik o‘rnatishga bag‘ishlangan onlayn konferensiya bo‘lib o‘tdi.
Yangilanish va yasharish ayyomi – Navro‘zi olam muborak! Tinchlik-xotirjamlik, yaxshilik va fayzu baraka hamrohingiz bo'lsin!
O‘zbekiston va Turkiya yetakchi “aql markazlari” rahbarlari uchrashuvlar o‘tkazdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti (SMTI) direktori Eldor Aripov Istanbul shahrida navbatdagi 26-Yevroosiyo iqtisodiy sammitida ishtirok etdi.
SMTIda Britaniya delegatsiyasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
10-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti direktori o‘rinbosari Bobur Usmonov Buyuk Britaniya Tashqi ishlar, Hamdoʻstlik va taraqqiyot vazirligining Osiyoda terrorizm va ekstremizmga qarshi kurash tarmogʻi rahbari Kris Felton boshchiligidagi Britaniya delegatsiyasi vakillari bilan uchrashdi.
Barcha xotin-qizlarni  bahor va go’zallik bayrami bilan tabriklaymiz!
Barcha xotin-qizlarni bahor va go’zallik bayrami bilan tabriklaymiz!
SMTI direktori Hindistonda bir qator uchrashuvlar o‘tkazdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti direktori Eldor Aripov “Raisina Dialogue-2023” yillik xalqaro konferensiyasida ishtirok etish uchun Nyu-Dehliga uyushtirgan tashrifi doirasida Hindistondagi yetakchi tahlil markazlari mutaxassislari bilan qator uchrashuvlar o‘tkazdi.
SMTIda Pokistonning O‘zbekistondagi elchixonasi harbiy attashesi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 24-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti direktori o‘rinbosari Bobur Usmanov Pokistonning Toshkentdagi elchixonasi harbiy attashesi Navid Ahmad Xon bilan uchrashdi.
Vatan himoyachilari kuni bilan muborakbod etamiz!
Vatanimizga sadoqat bilan xizmat qilishda mustahkam sog’lik, ulkan yutuqlar va oilaviy baxt tilaymiz!
Yangi yilingiz muborak bo’lsin!
SMTI  jamoasi  barchangizni  kirib  kelayotgan 2023-yil bilan chin qalbdan muborakbod etadi!...
Eldor Aripov: Eng muhim vazifalarimizdan biri Markaziy Osiyoda mintaqaviy o‘ziga xoslikning fundamental asoslarini shakllantirishdir
Ikki kun davomida ekspertlar axborot xavfsizligi sohasida mintaqaviy va global hamkorlik, Markaziy Osiyoda yangi media imkoniyatlarini rivojlantirish masalalarini muhokama qildilar.
SMTI va «Marmara Grup» fondi 2023 yil uchun qo‘shma tadbirlar rejasini imzoladi
Joriy yilning 15 dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida «Marmara Grup» ijtimoiy va strategik tadqiqotlar fondi prezidenti Akkan Suver boshchiligidagi turkiyalik ekspertlar delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
SMTI jamoasi Oʼzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 30 yilligi bilan muborakbod etadi!
SMTI jamoasi eng ulugʼ, eng aziz bayramimiz - Oʼzbekiston Respublikasi mustaqilligining 31 yilligi ayyomi bilan samimiy muborakbod etadi!
Navro'z ayyomingiz muborak bo'lsin!
Barcha xotin-qizlarni 8 Mart – bahor va go’zallik bayrami bilan tabriklaymiz!
Туризм марказида хизматларни кўпайтириш вазифаси қўйилди
Давлатимиз раҳбари «Silk road Samarkand» туризм маркази қурилиши билан танишди.
Sizlarni 14 yanvar – Vatan himoyachilari kuni bilan chin qalbimizdan muborakbod etamiz!
Yangi Yilingiz bilan!