Joriy yilning 20 fevralida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti (SMTI) tomonidan Fridrix Ebert nomidagi jamg‘armaning (Germaniya) O‘zbekiston va Qirg'iziston bo’yicha mintaqaviy direktori Filipp Yang bilan onlayn uchrashuv o’tkazildi.
SMTIda Britaniya diplomatlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 19 fevralida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida (SMTI) Buyuk Britaniya Tashqi ishlar vazirligi delegatsiyasi – Afg‘oniston bo‘yicha tashqi va ko‘p tomonlama aloqalar departamenti rahbari Nikola Rigini, Afg'oniston bo'yicha bosh tadqiqotchi-tahlilchi Maykl Tomas...
SMTIda “Search for Common Ground” xalqaro notijorat tashkiloti vakillari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Joriy yilning 12 fevralida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida (SMTI) “Search for Common Ground” xalqaro notijorat tashkiloti (SFCG) vakillari – Osiyo boʻyicha mintaqaviy maslahatchi, Oʻzbekiston boʻyicha direktori Keneshbek Saynazarov va dastur menejeri A. Haydarov bilan uchrashuv bo’lib o’tdi.
SMTI va XMT ekspertlari ikki tomonlama hamkorlik masalalarini muhokama qildilar
Joriy yil 9 fevralda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida (SMTI) Xalqaro migratsiya (XMT) tashkilotining Markaziy Osiyo bo'yicha subregional koordinatori Zeynal Gadjiyev, shuningdek, ushbu tashkilotning O'zbekistondagi vakillari - siyosat, hamkorlik va qo'llab-quvvatlash dasturi bo'yicha koordinatori Sanjarbek Toshboev va dastur katta assistenti Jasur Saidov bilan uchrashuv bo’lib o’tdi.
SMTI va BMT NJQKB hamkorlikni mustahkamlashdan o'zaro manfaatdorlik bildirmoqda
Joriy yilning 26 yanvarida BMT Narkotiklar va jinoyatchilikka qarshi kurash boshqarmasi(BMT NJQKB) mintaqaviy vakolatxonasida O'zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti direktori Eldor Aripov va BMT NJQKBning mintaqaviy vakili Ashita Mittal bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
SMTIda Pokiston diplomatlari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
Joriy yilning 23 yanvarida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida Pokistonning Afg‘oniston bo‘yicha maxsus vakili Asif Durrani, shuningdek, Pokiston Islom Respublikasining mamlakatimizdagi elchisi Ahmad Faruq bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
SMTIda britaniyalik tadqiqotchi bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
Joriy yilning 18 yanvarida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida Sent-Endryus universiteti (Buyuk Britaniya) xalqaro munosabatlar fakulteti dekani, doktor Filippo Kosta Buranelli bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Sizlarni 14 yanvar – Vatan himoyachilari kuni bilan chin qalbimizdan muborakbod etamiz!
SMTI rahbariyati Institut xodimlarini Yangi yil bilan tabrikladi
Bugun, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti (SMTI) rahbariyati SMTI jamoasini kirib kelayotgan yangi yil bilan tabrikladi.
Toshkentda O‘zbekiston va Italiya ekspertlari o‘rtasida konferensiya bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 13 dekabr kuni Toshkentda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti, Italiyaning Osiyo va Afrika O‘rtayer dengizi instituti hamkorligida “O‘zbekiston – Italiya: hamkorlikning yangi ufqlari” mavzusida anjuman bo‘lib o‘tdi.
SMTIda AQShning O‘zbekistondagi elchisi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 12 dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida AQShning O‘zbekistondagi elchisi Jonatan Henik bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
SMTI jamoasi Oʼzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni bilan samimiy muborakbod etadi!
BMT terrorchilikka qarshi kurash boshqarmasi hamda Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti o‘rtasida memorandum imzolandi
Joriy yilning 5 dekabr kuni BMT ning Nyu-Yorkdagi bosh qarorgohida BMT terrorchilikka qarshi kurash boshqarmasi va O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti o‘rtasida o‘zaro anglashuv memorandumini imzolash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Toshkentda “Terrorizmni moliyalashtirishda kriptovalyutalardan foydalanishga qarshi kurashish” mavzusida mintaqaviy maslahatlashuvlar bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 13-14-noyabr kunlari Ichki ishlar vazirligi akademiyasida “Terrorizmni moliyalashtirishda kriptovalyutalardan foydalanishga qarshi kurashish” mavzusida mintaqaviy maslahatlashuvlar bo‘lib o‘tdi.
SMTI da Pokiston elchisi bilan uchrashuv bo’lib o’tdi
Joriy yilning 27-sentyabrida SMTI direktori Eldor Aripov va Pokiston Islom Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi etib tayinlangan Ahmad Faruq o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Mustaqillik bayramingiz muborak bo'lsin!
Oʼzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti jamoasi Davlatimiz mustaqilligining 32 yillik bayrami bilan samimiy muborakbod etadi.