Bayramingiz muborak bo'lsin
SMTIda Yevropa Ittifoqining Markaziy Osiyo bo‘yicha maxsus vakili bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 19-mart kuni SMTI direktori Eldor Aripov bilan Yevropa Ittifoqining Markaziy Osiyo bo‘yicha maxsus vakili Eduards Stiprais o‘rtasida onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
SMTIda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining maslahatchisi Suma Chakrabarti bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 19-mart kuni SMTI direktori Eldor Aripov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining iqtisodiy taraqqiyot, samarali boshqaruv va xalqaro hamkorlik masalalari bo‘yicha maslahatchi Suma Chakrabartini bilan uchrashdi.
SMTIda BMT Terrorizmga qarshi kurash boshqarmasi ekspertlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yil 19-martda SMTIda BMT Terrorizmga qarshi kurash boshqarmasi (TQKB) dasturlarini boshqarish bo‘yicha katta maslahatchisi Mehdi Knani boshchiligidagi ekspertlar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Mutaxassislar Markaziy Osiyoda suv bo‘yicha hamkorlikni mustahkamlash masalalarini muhokama qildilar
Joriy yil 18-martda Markaziy Osiyo mamlakatlarining strategik tadqiqotlar institutlari, ilmiy-tadqiqot muassasalari va suv xo‘jaligi idoralari mutaxassislarining onlayn uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
SMTIda Fransiya Tashqi ishlar vazirligi vakillari bilan uchrashuv bo’lib o’tdi
Joriy yil 17-martda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida SMTI direktori Fransiya Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor elchisi Oreliya Bushez xonim hamda Fransiya Yevropa va tashqi ishlar vazirligining Tahlil, prognozlashtirish va strategiya markazi mas’ul xodimi Mari Pare xonim bilan uchrashuv o‘tkazdi.
SMTIda Vengriyaning O‘zbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2025-yilning 12-mart kuni SMTI direktori Eldor Aripov Vengriyaning O‘zbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi Yojef Roja va uning o‘rinbosari Adrian Mixay Xarmat bilan uchrashdi.
SMTIda polshalik ekspertlar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2025-yil 11-martda SMTIda Marek Karp nomidagi Polsha Sharq tadqiqotlari markazi (ShTM) delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Delegatsiyaga ShTM direktori Voytsex Kononchuk rahbarlik qildi. Shuningdek, tadbirda Polshaning O'zbekistondagi elchixonasi muvaqqat ishlari vakili Marchin Vakar ham ishtirok etdi.
SMTIda Rossiya Fanlar akademiyasi M. Primakov nomidagi Jahon iqtisodiyoti va xalqaro munosabatlar instituti vakillari  bilan uchrashuv o‘tkazildi
SMTIda Rossiya Fanlar akademiyasi M. Primakov nomidagi Jahon iqtisodiyoti va xalqaro munosabatlar instituti vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi