SMTIda britaniyalik tadqiqotchi bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
Joriy yilning 18 yanvarida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida Sent-Endryus universiteti (Buyuk Britaniya) xalqaro munosabatlar fakulteti dekani, doktor Filippo Kosta Buranelli bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
SMTI rahbariyati Institut xodimlarini Yangi yil bilan tabrikladi
Bugun, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti (SMTI) rahbariyati SMTI jamoasini kirib kelayotgan yangi yil bilan tabrikladi.
Toshkentda O‘zbekiston va Italiya ekspertlari o‘rtasida konferensiya bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 13 dekabr kuni Toshkentda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti, Italiyaning Osiyo va Afrika O‘rtayer dengizi instituti hamkorligida “O‘zbekiston – Italiya: hamkorlikning yangi ufqlari” mavzusida anjuman bo‘lib o‘tdi.
SMTIda AQShning O‘zbekistondagi elchisi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 12 dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutida AQShning O‘zbekistondagi elchisi Jonatan Henik bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
SMTI jamoasi Oʼzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni bilan samimiy muborakbod etadi!
BMT terrorchilikka qarshi kurash boshqarmasi hamda Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti o‘rtasida memorandum imzolandi
Joriy yilning 5 dekabr kuni BMT ning Nyu-Yorkdagi bosh qarorgohida BMT terrorchilikka qarshi kurash boshqarmasi va O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti o‘rtasida o‘zaro anglashuv memorandumini imzolash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Toshkentda “Terrorizmni moliyalashtirishda kriptovalyutalardan foydalanishga qarshi kurashish” mavzusida mintaqaviy maslahatlashuvlar bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 13-14-noyabr kunlari Ichki ishlar vazirligi akademiyasida “Terrorizmni moliyalashtirishda kriptovalyutalardan foydalanishga qarshi kurashish” mavzusida mintaqaviy maslahatlashuvlar bo‘lib o‘tdi.
SMTI da Pokiston elchisi bilan uchrashuv bo’lib o’tdi
Joriy yilning 27-sentyabrida SMTI direktori Eldor Aripov va Pokiston Islom Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi etib tayinlangan Ahmad Faruq o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Mustaqillik bayramingiz muborak bo'lsin!
Oʼzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti jamoasi Davlatimiz mustaqilligining 32 yillik bayrami bilan samimiy muborakbod etadi.